Treść artykułu
SZKOLENIE:

Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Instytut Medycyny Pracy w Łodzi szkoleniu "Zasady przeprowadzania badań lekarskich kierowców", które odbędzie się w dniach 14 - 18 listopada, w formule online. Kierownikiem naukowym kursu jest dr n. med. Marcin Rybacki.

Szkolenie obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, a jego ukończenie pozwala na uzyskanie uprawnień do przeprowadzania badań lekarskich kierowców oraz kandydatów na kierowców, o których mowa w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami. Jego program jest zgodny z zapisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2019 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców. Zgodnie z ww. aktem prawnym, ukończenie kursu pozwala uzyskać uprawnienia lekarzom, którzy posiadają specjalizację dziedzinie medycyny: przemysłowej, kolejowej, lotniczej, morskiej i tropikalnej, sportowej, ogólnej, rodzinnej lub chorób wewnętrznych.

Jaki jest zakres tematyczny szkolenia?

Podczas wydarzenia zostaną poruszone następujące tematy:

• podstawy prawne orzecznictwa o zdolności do kierowania pojazdami;
  • zasady orzecznictwa lekarskiego o zdolności do kierowania pojazdami;
  • metodyka badań narządu wzroku, narządu słuchu i równowagi oraz układu nerwowego;
  • ocena fizyczna i psychiczna zdolności do kierowania pojazdami;
  • problematyka alkoholizmu i oddziaływania środków działających podobnie do alkoholu;
  • wypadkowość drogowa.

W jakich terminach odbędzie się szkolenie?

Szkolenie Zasady przeprowadzania badań lekarskich kierowców odbędzie się w dniach 14 - 18 listopada 2022 r., w formie online. Koszt udziału w szkoleniu wynosi 5000 zł.

Czas szkolenia to łącznie 60 godzin, na które składają się wykłady oraz ćwiczenia w czasie rzeczywistym (godz. 8.00 - 16.00). Wykłady do samodzielnego odsłuchania będą dostępne przez tydzień po zakończeniu szkolenia.

Jak zapisać się na szkolenie?

Aby zapisać się na szkolenie, wystarczy wypełnić interaktywny FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: szkolenia@imp.lodz.pl42 63 14 680.

Może Cię zainteresować

Dołącz do naszej listy mailingowej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami