Treść artykułu
Zachowania

Jak pozostać aktywnym zawodowo mimo upływu czasu i pogarszania się zdrowia? Dlaczego warto pracować jak najdłużej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w nowej broszurze edukacyjnej pt. „Zachowania prozdrowotne związane ze stylem życia w kontekście ekspozycji zawodowej. Materiały edukacyjne dla pracowników”, która została opracowana przez zespół ekspertów z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.

Opracowanie pomoże zrozumieć, jak istotne jest – zarówno w aspekcie zdrowotnym, ekonomicznym, jak i społecznym – kontynuowanie aktywności zawodowej jak najdłużej. Broszura dostarczy także wiedzy na temat zmian zachodzących wraz z wiekiem w organizmie człowieka, co pozwoli pracownikom poznać przyczyny malejącej zdolności do pracy oraz będzie podstawą wspólnego – wraz z pracodawcą – planowania obowiązków zawodowych tak, aby wykorzystać doświadczenie i potencjał starszych pracowników, uwzględniając ich ograniczenia. Eksperci Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi w przygotowanym opracowaniu wskazują również, które obszary i w jaki sposób należy wspierać, aby skutecznie i długofalowo utrzymywać zdrowie i aktywność zawodową. Broszura jest dostępna bezpłatnie, do pobrania ze strony projektu Praca na Zdrowie - www.pracanazdrowie.pl

>>> POBIERZ BROSZURĘ <<<


Publikacja została opracowana w ramach projektu Praca na zdrowie, którego celem jest upowszechnienie idei wspierania zdrowia zróżnicowanych pokoleń pracowników w kontekście wzmacniania i wydłużania ich zdolności do wykonywania pracy. Zadanie to jest realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021 - 2025, finansowane przez Ministra Zdrowia.

Udostępnij:

Może Cię zainteresować

Dołącz do naszej listy mailingowej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami