Treść artykułu
Profesor

Z ogromną dumą i radością informujemy, że prof. dr hab. n. med. Jolanta WalusiakSkorupa, Dyrektor Instytutu Medycyny Pracy została wybrana na stanowisko Vice-President Education & Specialty na lata 20242026 w European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI). Jest to wyjątkowe osiągnięcie również ze względu na fakt, że Pani Profesor jest pierwszą osobą z Polski, która objęła tę prestiżową funkcję w EAACI.

European Academy of Allergy and Clinical Immunology, założona w 1956 roku, jest jedną z największych i najbardziej wpływowych organizacji naukowych na świecie, która skupia się przede wszystkim na badaniach, edukacji i promowaniu wiedzy na temat alergii oraz immunologii klinicznej. Misją EAACI jest poprawa standardów opieki zdrowotnej, edukacja profesjonalistów medycznych oraz pacjentów, a także organizacja licznych konferencji, sympozjów i warsztatów edukacyjnych będących płaszczyzną wymiany myśli oraz spostrzeżeń w skali globalnej. Obecnie EAACI zrzesza ponad 12 000 członków – specjalistów i naukowców z całego świata.

Profesor Walusiak-Skorupa jest uznanym ekspertem w dziedzinie medycyny pracy, alergologii oraz immunologii klinicznej. Jej wybór na stanowisko Vice-President Education & Specialty jest nie tylko ogromnym zaszczytem, ale również potwierdzeniem jej zaangażowania i wkładu w rozwój nauki oraz profilaktyki. Na nowym stanowisku Pani Profesor będzie miała możliwość jeszcze większego wpływu na edukację, rozwój specjalistów medycznych oraz zwiększenia świadomości społecznej na temat chorób alergicznych oraz immunologicznych nie tylko w Europie, ale na świecie.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor tego zaszczytnego wyróżnienia. Życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nowej roli w EAACI.


Udostępnij:

Może Cię zainteresować

Dołącz do naszej listy mailingowej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami