Treść artykułu
Nowe

Wszyscy obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w niemalże każdej sferze życia na całym świecie, a które rzutują też na środowisko pracy i zamieszkania. Pragnąc odpowiedzieć na Państwa oczekiwania i potrzeby, eksperci IMP przygotowali opracowanie zatytułowane „Nowe czynniki szkodliwe i zagrożenia dla zdrowia w pracy i w życiu codziennym. Jak zapobiegać ich działaniu?” pod red. A. Kozajdy. Broszura stanowi kompendium wiedzy dla pracowników o wybranych czynnikach szkodliwych i zagrożeniach dla zdrowia ludzi. Wyboru czynników dokonano biorąc pod uwagę zwiększoną w ostatnich latach częstość ich występowania, tak w pracy, jak i w życiu codziennym. Na tej podstawie w publikacji zostały szczegółowo omówione: związki zaburzające funkcjonowanie ludzkiego układu hormonalnego; wirusy; pole elektromagnetyczne; klimatyzacja powietrza w pomieszczeniach; stres; otyłość.

Każde z powyższych zagadnień zostało opisane w oddzielnym rozdziale przez ekspertów z danej dziedziny nauki. Dołożono wszelkich starań, aby w poszczególnych rozdziałach znaleźli Państwo zbiór istotnych informacji o każdym z czynników lub zagrożeń, które pozwolą rozwiać wątpliwości, kto, gdzie i kiedy jest narażony na ich szkodliwe dla zdrowia działanie oraz wyjaśnić, jak temu zapobiegać i chronić swoje zdrowie. Przygotowując opracowanie absolutnym priorytetem było zebranie jak najbardziej aktualnej i rzetelnej wiedzy naukowej, ale podjęto również wyzwanie przedstawienia jej w sposób ciekawy dla czytelnika. Czy udało się tego dokonać, mogą ocenić Państwo sami, zapraszamy do lektury.

Może Cię zainteresować

Dołącz do naszej listy mailingowej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami