Treść artykułu
SZKOLENIE:

Zakład Ochrony Radiologicznej zaprasza do udziału w jednodniowym szkoleniu online dotyczącym zagadnień związanych z narażeniem na radon w miejscach pracy. Szkolenie poprowadzi dr hab. Jerzy Olszewski.


Do kogo jest skierowane szkolenie?

Przygotowane przez ekspertów Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi szkolenie jest skierowane do:

 • Pracodawców,
 • Inspektorów BHP,
 • Inspektorów Ochrony Radiologicznej,
 • Przedstawicieli stacji sanitarno – epidemiologicznych, Przedstawicieli zakładów pracy, w których w wyniku przeprowadzonych pomiarów średniorocznego stężenia radonu w budynku, stwierdzono przekroczenie poziomu odniesienia tj. 300 Bq/m3,
 • Przedstawicieli zakładów pracy znajdujących się na terenach wskazanych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie terenów, na których średnioroczne stężenie promieniotwórcze radonu w powietrzu wewnątrz pomieszczeń w znacznej liczbie budynków może przekraczać poziom odniesienia,
 • Osób zainteresowanych problematyką radonu w miejscach pracy.


Jaki jest zakres tematyczny szkolenia?

 • Obowiązujące regulacje prawne dotyczące aspektów związanych z narażeniem na radon w miejscu pracy.
 • Krótkie informacje dotyczące radonu - m.in. w jaki sposób radon może przedostawać się do budynku.
 • Informacje dotyczące celu i znaczenia przeprowadzania pomiarów radonu w miejscach pracy.
 • Informacje dotyczące zagrożeń zdrowotnych dla człowieka w związku z występowaniem radonu, w podwyższonych wartościach, w tym zagrożenia zdrowotne dla osób palących oraz niepalących.
 • Informacje dotyczące minimalizacji zagrożeń w związku z podwyższonymi wartościami średniorocznego stężenia radonu w budynku (przekroczeniami poziomu odniesienia tj. 300 Bq/m3 ) wraz ze wskazaniem prostych i niskokosztowych metod zmniejszenia stężenia radonu w pomieszczeniach.


W jakich terminach odbędzie się szkolenie?

Szkolenie odbędzie się w formule online, za pomocą platformy szkoleniowej, do której dostęp otrzyma każdy z zarejestrowanych uczestników. Aktualnie do wyboru są 3 terminy, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na spotkaniu, obowiązuje kolejność zapisów. Informacja o zamknięciu rejestracji na dany termin, będzie się pojawiać na bieżąco obok daty szkolenia.

Wydarzenie odbędzie się w formie wykładu połączonego z panelem dyskusyjnym. Przewidywana długość części merytorycznej to 90 minut, natomiast dyskusji 60 minut, z możliwością przedłużenia szkolenia o dodatkowych 30 minut, jeśli zajdzie taka potrzeba. W tym czasie prowadzący postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników oraz wyjaśnić wszystkie dodatkowe zagadnienia. Koszt szkolenia: 300 zł.Terminy:


Jak się zapisać na szkolenie?

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, zapraszamy do wypełnienia interaktywnego formularza zgłoszeniowego, do którego link został zamieszczony obok daty wydarzenia. Więcej informacji na temat szkolenia lub zapisów, można uzyskać pisząc na adres: szkolenia@imp.lodz.pl.

Załączniki

# Plik Pobrań
1 Regulamin szkolenia 49
Udostępnij:

Może Cię zainteresować

Dołącz do naszej listy mailingowej

Bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami