Zakład Ochrony Radiologicznej zaprasza do udziału w jednodniowym szkoleniu online dotyczącym zagadnień związanych z narażeniem na radon w miejscach pracy.
Do kogo jest skierowane szkolenie?
Przygotowane przez ekspertów Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi szkolenie jest skierowane do:
- Pracodawców,
- Inspektorów BHP,
- Inspektorów Ochrony Radiologicznej,
- Przedstawicieli stacji sanitarno – epidemiologicznych, Przedstawicieli zakładów pracy, w których w wyniku przeprowadzonych pomiarów średniorocznego stężenia radonu w budynku, stwierdzono przekroczenie poziomu odniesienia tj. 300 Bq/m3,
- Przedstawicieli zakładów pracy znajdujących się na terenach wskazanych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie terenów, na których średnioroczne stężenie promieniotwórcze radonu w powietrzu wewnątrz pomieszczeń w znacznej liczbie budynków może przekraczać poziom odniesienia,
- Osób zainteresowanych problematyką radonu w miejscach pracy.
Jaki jest zakres tematyczny szkolenia?
- Obowiązujące regulacje prawne dotyczące aspektów związanych z narażeniem na radon w miejscu pracy.
- Krótkie informacje dotyczące radonu - m.in. w jaki sposób radon może przedostawać się do budynku.
- Informacje dotyczące celu i znaczenia przeprowadzania pomiarów radonu w miejscach pracy.
- Informacje dotyczące zagrożeń zdrowotnych dla człowieka w związku z występowaniem radonu, w podwyższonych wartościach, w tym zagrożenia zdrowotne dla osób palących oraz niepalących.
- Informacje dotyczące minimalizacji zagrożeń w związku z podwyższonymi wartościami średniorocznego stężenia radonu w budynku (przekroczeniami poziomu odniesienia tj. 300 Bq/m3 ) wraz ze wskazaniem prostych i niskokosztowych metod zmniejszenia stężenia radonu w pomieszczeniach.
W jakich terminach odbędzie się szkolenie?
Szkolenie odbędzie się w formule online, za pomocą platformy szkoleniowej, do której dostęp otrzymuje indywidualnie każdy z zarejestrowanych uczestników. Aktualnie do wyboru jest aż 5 terminów, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na spotkaniu, obowiązuje kolejność zapisów. Informacja o zamknięciu rejestracji na dany termin, będzie się pojawiać na bieżąco obok daty szkolenia.
Wydarzenie odbędzie się w formie wykładu połączonego z panelem dyskusyjnym. Przewidywana długość części merytorycznej to 90 minut, natomiast dyskusji 60 minut, z możliwością przedłużenia szkolenia o dodatkowych 30 minut, jeśli zajdzie taka potrzeba. W tym czasie prowadzący postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników oraz wyjaśnić wszystkie dodatkowe zagadnienia.
Szkolenia nie będą rejestrowane, a to oznacza, że nie ma możliwości otrzymania dostępu do materiału filmowego po zakończeniu wydarzenia.
AKTUALNE TERMINY SZKOLEŃ:
- 20 lipca (środa), godz. 10.00 - zapisz się na szkolenie
- 23 sierpnia (wtorek), godz. 10.00 - zapisz się na szkolenie
Jak się zapisać na szkolenie?
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, zapraszamy do wypełnienia interaktywnego formularza zgłoszeniowego, do którego link został zamieszczony obok daty wydarzenia. Więcej informacji na temat szkolenia lub zapisów, można uzyskać pisząc na adres: szkolenia@imp.lodz.pl.