Zapraszamy do udziału w konferencji pt. „Czy jest jeszcze miejsce na aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie w firmach?”Spotkanie w formule online odbędzie się 17 grudnia 2020 r. (czwartek) w godzinach 11.00-13.30

 


Zapraszamy pracodawców, menedżerów firm, specjalistów HR, CSR, BHP, EB i ochrony zdrowia pracujących, osoby zajmujące się promocją zdrowia i wellbeingiem w firmach, osoby ubiegające się o Certyfikat Menedżera Promocji Zdrowia w Pracy.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Rekrutacja na wydarzenie odbywa się na stronie https://promocjazdrowia-online.pl/konferencja-17-grudnia-2020-r/

Tematyka konferencji

Co drugi aktywny zawodowo Polak choruje przewlekle. Wiele tych chorób ma swoje podłoże w niedostatku rekreacyjnej aktywności fizycznej oraz niezdrowym odżywianiu. Przed pandemią ponad 2/3 firm w Polsce wspierało aktywność ruchową swojego personelu a 1/3 prawidłowe odżywianie. Tymczasem w sytuacji COVID-19 wiele z tych wspierających działań zostało ograniczonych lub zawieszonych, część przeniosła się w sferę online. Firmy skupiają się obecnie na zapewnieniu bezpieczeństwa epidemicznego i redukcji stresu związanego z niepewną sytuacją, w tym z reorganizacją pracy. Z kolei pracownicy spotykają liczne utrudnienia w realizacji zdrowego stylu życia po pracy. Podczas konferencji pokażemy, w oparciu o badania naukowe, dlaczego warto pamiętać o kluczowych chorobach i dolegliwościach innych niż tylko COVID-19 i dlaczego w ich profilaktyce tak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Omówimy także inne wyzwania, m.in.  społeczne i prawne, związane z implementacją działań wspierających zdrowy styl życia pracowników w aktualnej sytuacji związanej z COVID-19.

Do grona prelegentów zaprosiliśmy interdyscyplinarny zespół ekspertów reprezentujących medycynę, dietetykę, ergonomię, psychologię, prawo, socjologię i nauki o zdrowiu.

PROBLEMATYKA WYSTĄPIEŃ:

  • Beyond COVID-19. Główne potrzeby i problemy zdrowotne pracowników.
  • Pracownicy z nadmierną masą ciała – kto to jest, kto wymaga szczególnej uwagi w tym kontekście
  • Otyłość w sytuacji home office
  • Cukrzyca jako problem firm i wyzwanie dla promocji aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania personelu
  • Dolegliwości narządu ruchu personelu – przeciwdziałanie poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie
  • Potrzeby pracowników z chorobami układu krążenia w promocji aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania personelu
  • Pracownicy „oporni” wobec zdrowego stylu życia – wyzwanie dla promocji zdrowia w firmach
  • Prawne uwarunkowania promocji aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania w firmach w sytuacji covid-19

Zapraszamy!

Zadanie realizowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, finansowane przez Ministra Zdrowia.

 


 

powrót

Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP