Głównym tematem tegorocznej edycji jest otwarta nauka. W dniach 16-18 listopada uczestnicy konferencji będą rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach współczesnego bibliotekarstwa medycznego.

W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz nasz Instytut. W przygotowania i organizację zaangażowani są pracownicy Działu Zarządzania Wiedzą.

Konferencję swoim patronatem objęli: Wojewoda Łódzki Tomasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek.

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie: https://eahil2020.com

Europejskie Stowarzyszenie ds. Informacji Medycznej i Bibliotek działa od 1987 roku. Do zadań organizacji należy m.in. wspieranie współpracy między bibliotekami medycznymi w Europie, podnoszenie standardów usług i działań w bibliotekach opieki zdrowotnej i medycznych bibliotekach akademickich czy wspieranie rozwoju zawodowego bibliotekarzy medycznych.