Z radością informujemy, że w dniu 20 października 2020 prof. dr hab. Edyta Reszka została powołana do pełnienia funkcji Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych, natomiast dr hab. n. med. prof. IMP Marta Wiszniewska, 19 października 2020, została powołana do pełnienia funkcji Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych.

Prof. dr hab. Edyta Reszka jest doświadczonym biologiem molekularnym, o uznanym międzynarodowo dorobku naukowym. W Instytucie kieruje zespołem badawczym - Zakładem Genetyki Molekularnej i Epigenetyki. W kręgu zainteresowań badawczych Pani Profesor znajdują się zaburzenia rytmu okołodobowego i ich wpływ na funkcjonowanie organizmu, w tym na mechanizmy rozwoju nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych.

Dr hab. Marta Wiszniewska jest doświadczonym lekarzem, specjalistą medycyny pracy oraz toksykologii klinicznej, od lat kierującym zespołem klinicznym. Profesor Marta Wiszniewska jest ekspertem w zakresie patologii zawodowej. Pełni funkcję Wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy, jest członkiem Prezydium Zarządu Głównego oraz Zarządu Oddziału Łódzkiego towarzystwa. Jest także członkiem Zespołu Ekspertów do opiniowania jednostek ubiegających się o akredytację do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego i staży kierunkowych oraz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie Medycyny Pracy.

 

Serdecznie gratulujemy!

powrót

Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP