Z wielką przyjemnością informujemy, że Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 8 stycznia 2019 r. nadał dr hab. Kindze Polańskiej prof. IMP
tytuł naukowy profesora nauk medycznych. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się 2 kwietnia.

Profesor Kinga Polańska od 2000 roku pracuje w Zakładzie Epidemiologii Środowiskowej Instytutu Medycyny Pracy, a od 2016 roku pełni funkcję kierownika Pracowni Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia Dzieci.

Swoje zainteresowania naukowe od początku związała z dziedziną epidemiologii środowiskowej. Zajmuje się badaniem prenatalnej i postnatalnej ekspozycji na czynniki środowiskowe oraz oceną wpływu tego narażenia na przebieg i wynik ciąży, stan zdrowia i rozwój neurobehawioralny dzieci. Od 2007 roku jest koordynatorem Polskiej Kohorty Matka-Dziecko (REPRO_PL).

(fot. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej)