W dniach 18-20 października 2017 r. odbyło się kolejne - XVIII Sympozjum nt. Higiena pracy - aktualne problemy, którego organizatorem było Polskie Towarzystwo Higienistów Przemysłowych we współpracy z Instytutem Medycyny Pracy.

W Sympozjum wzięło udział 140 osób: higieniści przemysłowi, pracownicy wyższych uczelni i instytutów naukowo-badawczych, Państwowej Inspekcji Pracy i Inspekcji Sanitarnej, pracownicy służb medycyny pracy, pracownicy laboratoriów środowiska pracy i działów BHP w zakładach pracy.

Celem Sympozjum było przedstawienie i przedyskutowanie problematyki związanej z szeroko rozumianą profilaktyką negatywnych skutków zdrowotnych narażenia na czynniki szkodliwe w środowisku pracy. Podczas trwania Sympozjum przedstawiono doniesienia dot. zagrożeń w przemyśle czynnikami chemicznymi, fizycznymi i biologicznymi a także z zakresu toksykologii, fizjologii, psychologii i ergonomii pracy, organizacji opieki zdrowotnej, metodyki oceny środowiska pracy, chorób zawodowych, prawa chemicznego.

Wykłady przeprowadzane były przez wysoko cenionych specjalistów z dziedziny higieny i medycyny pracy m.in. z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego oraz Biura ds. Substancji Chemicznych.

Fot. Dorota Madalińska