18.10.2017 w łódzkim Bionanoparku odbyła się konferencja "PASZPORT ZDROWEJ KOBIETY W PROFILAKTYCE CHORÓB NOWOTWOROWYCH" oraz szkolenia NPZ poświęcone "Zwiększeniu zaangażowania służb medycyny pracy w zadania profilaktyczne - profilaktyka chorób cywilizacyjnych", a także zachęcaniu do szczepień nieobowiązkowych.
Oba, odbywające się  w dwóch sesjach równoległych (dedykowanych  profesjonalistom medycznym oraz pracownikom, pracodawcom i specjalistom ds. bezpieczeństwa i higieny pracy) wydarzenia miały na celu propagowanie badań profilaktycznych w ramach istniejącego systemu ochrony zdrowia pracujących.

Wśród zaproszonych gości i prelegentów m.in. dr Paweł Wdówik - konsultant krajowy w dziedzinie medycyny pracy, Witold Tomaszewski - dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, dr Grzegorz Juszczyk - dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Artur Olsiński - dyrektor NFZ Oddział w Łodzi, przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi, Wojewódzkich Ośrodków Medycyny Pracy, Powiatowych Stacji Sanitarno- Epidemiologicznych, Oddziałów Regionalnych Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP oraz organizacji zrzeszających pracodawców.

Wszyscy uczestnicy szkoleń i konferencji otrzymali certyfikaty osoby przeszkolonej w działaniach profilaktycznych w ochronie zdrowia pracujących, a lekarze 8 punktów edukacyjnych.

W trakcie konferencji można było także nauczyć się samokontroli piersi na modelach do nauki palpacyjnego badania piersi, udostępnionych przez Stowarzyszenie "Łódzki Klub Amazonka"

Fot. Monika Schmidt-Iltchev