19 maja 2017 r. w Warszawie odbyła się konferencja "Polityka otwartego dostępu do publikacji i badań naukowych w instytutach badawczych". Organizatorem wydarzenia była Rada Główna Instytutów Badawczych oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencję prowadził przedstawiciel RGIB ds. otwartego dostępu – dr hab. inż. Stanisław Trenczek, prof. nadzw. Instytutu Technik Innowacyjnych EMAG, który zaprezentował wyniki ankiety badania poziomu zaangażowania instytutów badawczych w realizację „Zaleceń MNiSW dla jednostek naukowych”. Wyniki ankiety Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nt. otwartego dostępu przedstawił Piotr Kępski – Główny Specjalista w Departamencie Innowacji i Rozwoju MNiSW.

Instytut reprezentowała dr Jolanta Przyłuska – kierownik Działu Zarządzania Wiedzą, która podzieliła się swoimi doświadczeniami z uczestnikami konferencji w prezentacji pt. „Polityka otwartego dostępu – dobre praktyki”.

Podziękowania za wykład dr Przyłuskiej przekazał prof. Leszek Rafalski - Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych.

Prezentacje wszystkich prelegentów: http://www.rgib.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1515:konferencja-nt-dostpu-do-publikacji-i-bada-naukowych&catid=1:nowoci&Itemid=103