Debata pt. „Oddychać po ludzku”, która odbyła się 13 kwietnia bieżącego roku w Warszawie, była podsumowaniem pierwszej części  akcji społecznej Gazety Wyborczej  „Oddychać po ludzku”. Jako, że polskie powietrze jest najbardziej zanieczyszczone w Unii Europejskiej  w efekcie czego jesteśmy świadkami tysiąca przedwczesnych zgonów i zwiększonej liczby chorób płuc, serca i nowotworów, w ramach akcji „Gazeta Wyborcza” chce uświadamiać Polaków o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem powietrza.

Podczas debaty Minister Środowiska – Maciej Grabowski, Andrzej Guła z Polskiego Alarmu Smogowego, Krzysztof Trzopek z Platformy Producentów Urządzeń Grzewczych na Paliwo Stałe, prof. dr hab. Wojciech Hanke z Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dr. J. Nofera oraz Michał Olszewski – wiceprezydent Warszawy dyskutowali o problemie spalin samochodowych w polskich miastach oraz o kwestii szkodliwego dla środowiska ogrzewania  węglowymi odpadami.  
 
W debacie uczestniczyli aktywiści i badacze z całej Polski, którzy dyskutowali o możliwości wprowadzenia zmian w prawie, które umożliwiłyby: wyeliminowanie ze sprzedaży detalicznej węgla najgorszej jakości, dopuszczenie do sprzedaży wyłącznie kotłów węglowych spełniających najsurowsze normy emisji oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych w miastach.


Więcej o debacie w linku

powrót

Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP