Serdecznie zapraszamy rodziców młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej do udziału w wykładach organizowanych przez Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra J. Nofera w ramach XV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi w dniu 20 kwietnia 2015 r. w godzinach 13.00-16.00.

Wykłady prezentowane tego popołudnia będą dotyczyły:

•    Internetu – szans i zagrożeń z niego wynikających
Wiele mówi się o zagrożeniach związanych z wykorzystaniem Internetu przez młodych ludzi – cyber-przemoc, pornografia internetowa, plagiaty itp. Sporo osób obawia się też, że internetowa młodzież straci zdolność komunikacji twarzą w twarz, będzie mniej inteligentna i mniej twórcza. Czy te obawy są przesadzone? Czy powinniśmy być zaniepokojeni? Co z korzyściami związanymi z wykorzystaniem Internetu? Właśnie takimi zagadnieniami zajmiemy się podczas wystąpienia, mocno akcentując rolę osób dorosłych w tym obszarze.

•    E-papierosów oraz dopalaczy  
Rosnąca popularność e-papierosa zwłaszcza wśród młodych osób staje się powoli faktem. Roztwór inhalacyjny (tzw. e-liquid) składa się zazwyczaj z glikolu propylenowego, gliceryny, aromatów oraz nikotyny w różnym stężeniu (od 0% do 3,6%). Nie zmienia to jednak faktu, że nawet ta niewielka część może doprowadzić do zatrucia organizmu. Dopalacze natomiast to potoczna nazwa różnych mieszanek lub pojedynczych substancji o działaniu psychoaktywnym. Celem wykładu jest przedstawienie obrazu klinicznego ostrych zatruć tymi substancjami, metod diagnostycznych i leczenia.

Chętnych do udziału prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: wierzba@imp.lodz.pl

Plakat

powrót

Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP