Dnia 11 listopada 2014 r. Prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości wręczył odznaczenia państwowe osobom "zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu".

Wśród nagrodzonych, obok innych wybitnych postaci znalazła się prof. dr hab. Neonila Szeszenia-Dąbrowska, która z rąk prezydenta Komorowskiego przyjęła Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.  Prof. Szeszenia-Dąbrowska została nagrodzona za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia pracowników oraz za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej.

Obchodzimy to święto 11 listopada trochę inaczej starając się podkreślić nie tylko zasługi z tytułu walki o wolność, ale zasługi z tytułu umacniania wolności, umacniania niepodległości we wszystkich aspektach życia narodowego, społecznego, we wszystkich obszarach działania na rzecz mocnej, dobrej, sprawiedliwej Ojczyzny – powiedział Bronisław Komorowski.

Chcę serdecznie podziękować, że mogłem w imieniu Ojczyzny, odznaczając Państwa, podziękować za zasługi bardzo różne. I te związane z odzyskiwaniem naszej wolności sprzed 25, trzydziestu lat, ale również za zasługi związane z zagospodarowywaniem wolności w obszarze kultury, gospodarki, służby publicznej, dyplomatycznej, we wszystkich tych obszarach, które współdecydują o tym, jaka jest dzisiaj i jaka będzie w przyszłości Polska – zaznaczył.

Więcej na temat uroczystości i wręczonych odznaczeń na stronie: http://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,1388,podziekowanie-za-zaslugi-w-umacnianiu-wolnosci.html

 

 


 

powrót

Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP