Nagroda Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

W konkursie dla nauczycieli akademickich w 2010 roku, za osiągnięcia w roku 2009, decyzją Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, przyznana została nagroda naukowa trzeciego stopnia za cykl prac dotyczących zastosowania endoskopowych metod diagnostyki i leczenia w urologii oraz wczesnej diagnostyki raka pęcherza moczowego i kamicy moczowej o współczynniku IF równym 3,673. W skład zespołu badawczego weszli dr n. med.. Marek Sosnowski prof. UM, dr n. med. Zbigniew Jabłonowski, dr hab.med. Waldemar Różański, dr hab. med. Leszek Klimek z Kliniki Urologii oraz prof. dr hab. n med. Wojciech Wąsowicz, dr hab. n. med. Jolanta Gromadzińska, dr Edyta Reszka, mgr Ewa Jabłońska z Zakładu Toksykologii i Kancerogenezy IMP.