Dyrektor i Rada Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w uznaniu zasług za wieloletnią owocną współpracę naukową, praktyczną i legislacyjną w dziedzinie medycyny pracy odznaczyła dr hab. Jolantę Walusiak-Skorupę, dr Ewę Wągrowską-Koski oraz prof. Cezarego Pałczyńskiego medalami 70-lecia Instytutu. Medale zostały przyznane podczas odbywających się w Gdyni w dniach 9-11.09.2009 Pomorskich Dni Medycyny Pracy.

Z kolei podczas X Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego pt. „Diagnostyka i leczenie chorób alergicznych – nowe trendy” w Bydgoszczy w dniach 7-10.10.2009 zebrali się specjaliści z dziedziny alergologii i immunologii klinicznej. W tym gronie pracownicy Oddziału Chorób Zawodowych prezentowali wyniki własnych badań dotyczące alergologii zawodowej. Na kongresie wszelkie prace oryginalne były prezentowane w formie plakatów.

Spośród 120 prezentowanych prac wyłoniono 10 najlepszych, które zostały zaprezentowane na odrębnej sesji. Poster pracowników IMP pt Nieżyt nosa nasilający się w pracy - problem alergologii i medycyny pracy zajął II miejsce w konkursie najlepszych prac. Autorami pracy są: J. Walusiak-Skorupa, M. Wiszniewska, P. Krawczyk-Szulc, J. Zgorzelska-Kowalik, E. Nowakowska-Świrta, T. Wittczak, D. Świerczyńska-Machura, W. Dudek oraz C. Pałczyński.

powrót

Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP